Staff List

Teaching Staff and Managers: 

  1. Freddie Adu, Head-teacher, SCP lead
  2. Joanna Dziopa,  SCP Deputy
  3. Andrew Nowak,  Deputy 
  4. Mary Uprichard, Senior Assistant Head 
  5. Caroline Bulmer, Assistant Head/Senior Occupational Therapist
  6. Lorraine Morgan, Bursar 
  7. Anita Bancerz (Outreach)
  8. Aleksandra Rymkiewicz   
  9. Aymeline Bel, (Early years Lead)
  10. Emily Bennett 
  11. Fatemah Jabbari-Torrah (Outreach secondment)
  12. Fernando Orosa Sanchez
  13. Foteini Tsiakalou
  14. Gina (Luigia) Frascogna
  15. Gurpreet Singh
  16. Jadwiga Lesniak  (SLD Lead)
  17. Janja Vodusek 
  18. Javier De La Fuente
  19. Jenny Moynihan
  20. Jessica Bowers
  21. Joe Hancock 
  22. Jorge Hernando  
  23. Liliana Suarez Guarda
  24. Lucy Capon
  25. Maciej Konieczny
  26. Marta Martinez Moreno
  27. Monika Wieczorek
  28. Neeta Singh
  29. Nestor Beltran Garcia
  30. Oscar Suarez Milian
  31. Olivia Bellhouse 
  32. Rachel Thompson, (Post 16 Lead)
  33. Reece Morgan
  34. Robert Armstrong (Q4 Lead)
  35. Sinead Martin 
  36. Tessa Harris
  37. Victor Casanova

Nursery Nurses/HLTA/EYE:

  1. Aaron Bint - Extended Services Co-ordinator
  2. Ana Gomez Martin
  3. Ana Lalwan
  4. Anita Allotey
  5. Aurora Garcia Martinez
  6. Berta Trapero Casado
  7. Clare Chapman
  8. Denise Boyce
  9. Honey Channing
  10. Gamila Ali
  11. Gemma Barrow
  12. Gemma Doherty
  13. Jeannette Shackel-Rogers
  14. Lindsey Thompson
  15. Nataleigh Taylor
  16. Pablo Miguel Gonzalez
  17. Ruben De-Miguel
  18. Sue Simpson
  19. Tammie Otway

Teaching Assistants

  1. Abdelkader Bachmar
  2. Adrian Hernandez Herrero
  3. Adriana Martinez Diaz
  4. Agnieszka Marszewska (3 days Yoga instructor)
  5. Alexcia White
  6. Alice Webster
  7. Alejandro Galban
  8. Almundena Olivares Espada
  9. Alvaro Saz Cebollero
  10. Ana Garcia Benedicto
  11. Andreea Morosan
  12. Andres Borrego Sanz
  13. Andres Fernandez Granados
  14. Annika Matthias
  15. Artemis Chompi
  16. Antonia Eftychiakou
  17. Beatriz Pabon Jimenez
  18. Carla Sa
  19. Carmen Perez-Garcia
  20. Celia Lopez Cobos
  21. Charlotte May
  22. Charlotte Murphy
  23. Christopher Atease
  24. Connor Wallace
  25. Corrina Sheehan
  26. Debbie Donaghey
  27. Don Santos
  28. Eleftheria (Ritza) Tzani
  29. Eleni Pantopikou
  30. Elise Robinson
  31. Emma Cullen
  32. Estefania Pedrero Arevalo
  33. Eva Martin
  34. Evangelos Koutanis
  35. Fadumoh Mohamed
  36. Georgina Smart
  37. Hena Khan
  38. Hicham Elkhamlichi
  39. Howaida Amin
  40. Ilaria Cantini
  41. India Batra
  42. Isabel Cabezas
  43. Jacqueline Pusey
  44. Jana Skulova
  45. Javier Arranz-Escorial
  46. Jean Wilson
  47. Juliet Cameron
  48. Julio Merino
  49. Karol Oropeza Llontop
  50. Kirubel Gebeyehu
  51. Kris Buljare
  52. Laura Belshaw
  53. Laura Estevez Roca
  54. Laura Sanchez Ossorio
  55. Lorena Cabezas Leon
  56. Maria Camallonga Escobar
  57. Maria Diaz Alfonso
  58. Maria Georgia Christodoulaki
  59. Maria Karagianni
  60. Maria (Marsha) Koumoutsou
  61. Maria Shulyak
  62. Mary-Ellen Proctor
  63. Mauricio Rodrigues
  64. Melina Armaganidou
  65. Michelle Caleb
  66. Monica Cameron
  67. Michelle Rawlings
  68. Miguel Larrea Chocarro
  69. Nancy Murphy
  70. Nao Saito
  71. Nicola Anderton
  72. Nicola John
  73. Noelia De Pablo Ramirez
  74. Noelia Martinez Escamilla
  75. Noemi Martoell
  76. Nuria Artola
  77. Pablo Bethencourt
  78. Peshqeshe Gjegja
  79. Polly Bodman-Selby
  80. Radostina Margaritova
  81. Raul Salvador Gallego
  82. Rochelle Harris
  83. Rosa Luetchford
  84. Salome Coimbra Luis
  85. Samira Koudy
  86. Sandra Bartolome Hernandez
  87. Sara Lopez Torres
  88. Selem Abraha
  89. Serena Sobbetti
  90. Sergio Garcia-Garcia
  91. Silvia Bortolotti
  92. Sophie-Jo Hanley
  93. Sozana Alchehabe
  94. Stavroula (Lina) Stavrakaki
  95. Tarek Darwish Morales
  96. Zaniab Mahmood
  97. Zuzanna Hap (3 days per week P.E Support Teaqcher)

Speech and Language Therapists:

  1. Bryony Schnadhorst
  2. Awurabena Kessie
  3. Niamh Moore
  4. Sally Ann Murray

Occupational Therapists:

  1. Caroline Bulmer , Senior Occupational Therapist
  2. Louisa Hargett
  3. Anna Jay
  4. Kate Doyle
  5. Amy-Rose McClean
  6. Charlotte Spencer, Family Support
  7. Morgan Sebode (OT Admin HLTA)
  8. Ellie Sher Research and Development Co-ordinator
  9. Megan Morpurgo IPS)
  10. Jessica Davies (IPS)
  11. Ellie (Eleanor) Lawley (IPS)
  12. Mary McCarthy (IPS)

Q House

  1. Christine Fishley – Registered Manager

Administration staff:

  1. Lorraine Morgan, Bursar
  2. Louise Ahern, Admin Officer
  3. Bostjan Figek, Finance Officer
  4. Sue Meacham, Admin Officer (2 days per week)
  5. Teri Marola, Receptionist/Admin Assistant
  6. Elouise Redman, Intern

Catering staff:

  1. Lucio POLLI DE CARVALHO, Head of Catering
  2. Maria Serwin-Machaj
  3. Cleyton Moura

Cleaning staff:

  1. Pedro Teixeira, Cleaning Manager
  2. Helena COSTA
  3. Lynne Forshaw
  4. Squeaky Clean Cleaning Company

Site care staff:

  1. Nigel Lyons Senior Site Manager
  2. Hollis Atherly Site Care
  3. Pedro Teixeira Site Care

ICT Technician

  1. Owen Bridgeman